2010-08-10

Odpowiedź Google Polska na petycję

Witam!
Przed chwilą otrzymałem odpowiedź na wysłaną przeze Nas petycję. Oto co napisała Pani Marta Jóźwiak, która jest na stanowisku 'Communications & Public Affairs Manager':
Panie Rafale,

Dziękujemy za przesłaną petycję i możemy zapewnić, że trafiła ona do właściwego zespołu zajmującego się w Google rozwojem Android Market. Potwierdzamy, że pracujemy nad wprowadzeniem dostępu do płatnych aplikacji w Android Market również w Polsce i oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, jakie trudności powoduje jego brak.

Jak wiadomo, Android Market łączy kupujących ze sprzedającymi. Gdy oferujemy dostęp do płatnych aplikacji deweloperom, mogą oni sprzedawać swoje programy użytkownikom z wielu krajów świata. Podobnie, gdy dostęp do płatnych aplikacji uzyskają użytkownicy, mogą oni kupować aplikacje od wszystkich deweloperów sprzedających w Android Market. Wiele czynników wpływa na to, by proces sprzedaży i kupna przebiegał sprawnie i byśmy mogli zapewnić jego obsługę - przygotowanie tej platformy wymaga czasu.

Telefony z systemem Android są sprzedawane w kilkudziesięciu krajach świata, a możliwość kupna i sprzedaży aplikacji w Android Market jest na razie dostępna jedynie w kilkunastu z nich. Oczywiście nam także, jako polskim pracownikom Google, zależy, żeby jak najszybciej dołączyła do tej grupy Polska.

Z pozdrowieniami, Marta Jóźwiak
Sam mail, to jak najbardziej PR'owy zabieg. Jedno jest pewne. Android Market otrzymamy, tylko kwestią pozostaje kiedy?

6 komentarzy:

 1. Może czas połączyć siłę i promować globalną petycje o płatne aplikacje we wszystkich krajach ?.

  http://www.petitionbuzz.com/petitions/androidmarket/

  OdpowiedzUsuń
 2. Też można :-) Jest już/dopiero 6,626 podpisów

  OdpowiedzUsuń
 3. Juz pod koniec roku nie bedzie trzeba :), bo wejdzie oplata za programy przez paypal, chyba ze to calkiem sprawy nie zalatwi, ale raczej w Polsce bedzie mozna bez problemu kupowac gry :)

  OdpowiedzUsuń
 4. jest juz market w Polsce yeah

  OdpowiedzUsuń
 5. No dobrze, mamy już możliwość kupna aplikacji. Ale myślę że to nie powinien być koniec akcji. Wystawianie płatnych aplikacji przez polskich developerów nadal jest niemożliwe. Czyli nie mamy jeszcze dostępu do wszystkich możliwości marketu..

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest sierpień 2011. Minął ROK. KURWA ROK !

  A programiści z Polski nadal nie mogą sprzedawać softu w AM. Jest to zapewne celowy zabieg Google, aby korzystali z podejrzanego, kupionego przez nich systemu reklamowego AdMob, na którym programista NIC nie zarabia, a Google krocie.

  OdpowiedzUsuń